top of page
Sunucu

Gizlilik Politikamız

Gizlilik politikası nedir?

Gizlilik politikası, bir web sitesinin ziyaretçilerinin ve müşterilerinin verilerini toplama, kullanma, açıklama ve yönetme yollarının bir kısmını veya tamamını açıklayan bir bildirimdir. Bir ziyaretçinin veya müşterinin gizliliğini korumak için yasal bir gerekliliği yerine getirir.

Ülkelerin, gizlilik politikalarının kullanımıyla ilgili yargı yetkisi başına farklı gereksinimlere sahip kendi yasaları vardır. Faaliyetleriniz ve bulunduğunuz yerle ilgili mevzuata uyduğunuzdan emin olun.

Ne tür bilgiler topluyoruz?

Web sitemize girdiğiniz veya bize başka bir şekilde sağladığınız bilgileri alır, toplar ve saklarız. Ayrıca, bilgisayarınızı İnternet'e bağlamak için kullanılan İnternet protokolü (IP) adresini de toplarız; üye olduysanız giriş; e-posta adresi; şifre; bilgisayar ve bağlantı bilgileri ve satın alma geçmişi. Sayfa yanıt süreleri, belirli sayfalara yapılan ziyaretlerin uzunluğu, sayfa etkileşim bilgileri ve sayfadan uzaklaşmak için kullanılan yöntemler dahil olmak üzere oturum bilgilerini ölçmek ve toplamak için yazılım araçlarını kullanabiliriz. Ayrıca kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler de toplarız (ad, e-posta, şifre, iletişimler dahil); yorumlar, geri bildirim, ürün incelemeleri, öneriler ve kişisel profil.

Nasıl bilgi topluyoruz?

Web sitemizde bir işlem gerçekleştirdiğinizde, sürecin bir parçası olarak, adınız, adresiniz ve e-posta adresiniz gibi bize verdiğiniz kişisel bilgileri toplarız. Kişisel bilgileriniz yalnızca aşağıda belirtilen belirli nedenlerle kullanılacaktır.

Neden bu tür kişisel bilgileri topluyoruz? 

Bu tür Kişisel Olmayan ve Kişisel Bilgileri aşağıdaki amaçlar için toplarız:

  1. Hizmetleri sağlamak ve işletmek;

  2. Kullanıcılarımıza sürekli müşteri desteği ve teknik destek sağlamak;

  3. Ziyaretçilerimiz ve Kullanıcılarımızla hizmetle ilgili genel veya kişiselleştirilmiş bildirimler ve promosyon mesajları ile iletişim kurabilmek;

  4. Bizim veya iş ortaklarımızın ilgili hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek için kullanabileceğimiz toplu istatistiksel veriler ve diğer toplu ve/veya çıkarılan Kişisel Olmayan Bilgiler oluşturmak;

  5. Yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uymak.

Site ziyaretçilerimizin kişisel bilgilerini nasıl saklar, kullanır, paylaşırız?

Firmamız güvenlikli bir servis sağlayıcıda barındırılmaktadır. servis sağlayıcımız bize ürünlerimizi ve hizmetlerimizi size satmamızı sağlayan çevrimiçi platformu sağlar. Verileriniz bu platformun veri depolama alanı, veritabanları ve genel uygulamaları aracılığıyla saklanabilir. Verilerinizi bir güvenlik duvarının arkasındaki güvenli sunucularda depolarlar.

 

Servis sağlayıcımız  tarafından sunulan ve şirketimiz tarafından kullanılan tüm doğrudan ödeme ağ geçitleri, Visa, MasterCard, American Express ve Discover gibi markaların ortak çabası olan PCI Güvenlik Standartları Konseyi tarafından yönetilen PCI-DSS tarafından belirlenen standartlara uygundur. PCI-DSS gereksinimleri, kredi kartı bilgilerinin mağazamız ve hizmet sağlayıcıları tarafından güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamaya yardımcı olur.

Gizlilik politikası güncellemeleri

Bu gizlilik politikasını istediğimiz zaman değiştirme hakkımızı saklı tutarız, bu nedenle lütfen sık sık gözden geçirin. Değişiklikler ve açıklamalar, web sitesinde yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girecektir. Bu politikada önemli değişiklikler yaparsak, hangi bilgileri topladığımızı, nasıl kullandığımızı ve varsa hangi koşullar altında kullandığımızı ve/veya ifşa ettiğimizi bilmeniz için güncellendiğini size burada bildireceğiz.

Site ziyaretçilerimiz onaylarını nasıl geri çekebilir?

Verilerinizi artık işlememizi istemiyorsanız, lütfen info@alcaart.com adresinden bizimle iletişime geçin veya bize şu adrese posta gönderin: musterihizmetleri@alcaart.com .

bottom of page