top of page

Çeşme Cam Tavan Kış Bahçesi Alüminyum Pergole

Çeşme cam tavan kış bahçesi, Yeni Nesil Kış Bahçesi sistemi, kış bahçelerindeki yalıtımın en üst düzeye çıkarılmasını sağlamaktadır. Çeşme Albert Genau kış bahçeleri, size hem konfor hem de keyif sunar. Kış bahçenizin etrafını, patentli ve tamamen uyumlu cam balkon sistemleri ile kapatırız. Temizlenebilir giyotin cam sistemi, tambalkon, sürme veya katlanır cam balkon gibi seçeneklerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Bunların hepsini tek bir yerden temin edebilirsiniz. Yetkili uzman bayi AlcaArt Dizayn, ölçümden montaja kadar size üst düzey bir deneyim yaşatır. Bu sayede Çeşme de, kış bahçenizi tam istediğiniz gibi tasarlayabilir ve kullanabilirsiniz. Yüksek kaliteli malzemeler ve mükemmel işçilik ile yapılan kış bahçesi sistemleri size uzun ömürlü bir kullanım vadeder. Ayrıca, Çeşme kış bahçenizin yalıtım özelliği sayesinde enerji tasarrufu da sağlarsınız. Yeni Nesil Kış Bahçesi ile artık soğuk kış günlerinde bile iç mekan sıcaklığınızı koruyabilir ve doğanın güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Çeşme cam tavan kış bahçesi imalatı. En iyisini seçin!

alcaart-dizayn-winsa-kisbahcesi1.webp

Cam Tavan Kış Bahçesi Çeşme

Albert Genau, Premium ve Premium Plus olmak üzere iki farklı kış bahçesi modeli sunmaktadır. Premium modelinde tavan malzemesi olarak 10 mm kalınlığında lamine cam veya 16 mm kalınlığında polikarbol levha kullanılabilirken, Premium Plus modelinde ise tavan camı 4+4+16+6 Isıcam ile donatılmaktadır. Bu sistemde, camlar taşıyıcı kiriş profiline özel tasarlanmış olan termal bariyer profiliyle sabitlenmektedir. Ayrıca, Premium Plus kış bahçesi etrafını da ısıcam'lı sistemlerle kapatabilme özelliğine sahiptir, bu sayede kış bahçesinde keyifli vakit geçirebilme imkanını mevsimler boyunca uzatmanız mümkün olmaktadır.

Su Sızdırmaz Oluk

-alca-art-cam-tavan-oluk-sistemi.jpg

Drenaj hücreli monoblok oluk, her türlü yağmur altında su drenaj sistemi ile su tahliyesini tam olarak yapabilen bir tasarıma sahiptir. Bu özellik sayesinde, herhangi bir yağmur sırasında suyun birikmesi veya drenajın

atılması gerektiğinde oluğun etkili bir şekilde çalıştığından emin olabilirsiniz. Ayrıca, bu oluk tasarımı aynı zamanda ağır kar yüklerine de dayanıklıdır. Çok hücreli monoblok tasarımı sayesinde, kar birikmesi durumunda oluk kolayca bu ağırlığı taşıyabilecek şekilde inşa edilmiştir. Bu da, zorlu kış koşullarında bile oluğun etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Bunun yanı sıra, drenaj hücresi sayesinde kış bahçesi veya cambalkon uygulamalarında yalıtımın zarar görmemesini sağlamaktadır. Her ne zaman kış bahçesi veya cambalkon kullanmamız gerektiğinde, duvarları kapatmamız veya açmamız gerekebilir. Bununla birlikte, bu işlem sırasında yalıtımın zarar görmemesini ve bina yapısının etkilenmemesini istemeyiz. Drenaj hücresi ile birlikte, bu sistemlerin etrafında kapatma işlemi gerçekleştirirken yalıtımın hiçbir şekilde zarar görmediğini ve kapatma işlemi tamamlandıktan sonra da bina yapısında herhangi bir hasar oluşmadığını görebilirsiniz. Bu, kullanım kolaylığı ve dayanıklılık açısından bu tasarımın avantajlarını daha da artırmaktadır.

Hava Sızdırmaz Conta

alca-art-oluk-cift-conta-sistemi.jpg

Çeşme de imalatı yapılan cam çatıda kullanılan çift conta sayesinde, hava sızması engellenmektedir. Çatı camları veya polikarbon levhaları ile su oluğu birleşim yerlerinde 1+1 - çift Conta Sistemi bulunmaktadır. Bu sayede çatıdaki çift katmanlı hava yalıtımı sağlanmıştır.

Cam çatılar genellikle açık alanlar için tercih edilen ve estetik bir çözüm sunan bir yapıdır. Ancak, hava sızması gibi problemler yaşanabilmektedir. Bu nedenle, Çeşme Albert Genau cam çatılarda kullanılan çift conta sistemi, tam bir hava yalıtımı sağlamakta ve içerideki sıcak havanın dışarıya kaçmasını önlemektedir. Bu çift conta sistemi, çatı camları ile polikarbon levhanın su oluğu birleşim noktalarında kullanılmaktadır. Böylece, su sızdırma gibi sorunlar da engellenmektedir.

Ağır Yükler İçin Tasarlanmış
Güçlendirme Profili

Çeşme cam tavan firmamız tarafından titizlikle işlenir. Özellikle ağır cam yükünün normalden daha fazla olduğu durumlarda, kış bahçesi taşıyıcı çatı kirişlerinin içerisine yerleştirilmek üzere bir güçlendirme profili tasarlanmıştır. Bu güçlendirme profili, opsiyonel olarak sunulmaktadır ancak teknik gereksinimlerin karşılanması durumunda kullanılabilir. Bu sayede, kış bahçesi yapısındaki çatı kirişleri, ağır cam yüküne daha iyi dayanabilen ve sert iklim koşullarına daha dayanıklı hale getirilen bir yapıya sahip olur. Böylece, olumsuz hava koşullarına maruz kalan kış bahçesi, daha uzun ömürlü ve sağlam bir yapı oluşturabilir.

Su Sızdırmaz Yaprak Tutuculu Drenaj Sistemi

Kış bahçelerinin her mevsimde rahatlıkla kullanılabilmesi için su yalıtımı ve drenaj sistemi oldukça önemlidir. Özellikle Çeşme Albert Genau cam Tavan Kış bahçesi tasarımı, su drenaj sistemi ve yaprak tutucu gibi unsurlarla başlar. Bu sayede yağmur suyu ve diğer tahliye gerektiren sıvılar kolayca akıtabilir ve oluğun içerisinde birikmesini önleyebilir. Ayrıca drenaj boruları, bu suların etkili bir şekilde tahliye edilebilmesi için kullanılır. Son olarak, su tahliye kapağı olukta biriken suları hızlıca tahliye etmek için kullanılır. Bütün bu unsurların bir araya gelmesiyle, kış bahçesi her iklimde sorunsuzca kullanılabilir hale gelir.

Patentli Ekstra Stiff Oluk Gergi Sistemi

Patentli ekstra stiff oluk gergi sistemi, Çeşme de kış bahçesinin ana taşıyıcı unsurlarından olan su oluğu profilini bütünleştirerek, kar yağışı, fırtına ve diğer zorlu iklim koşullarında kış bahçesinin dayanıklılığını artırır. Bu özel sistem sayesinde, Çeşme kış bahçesi yapıları daha güçlü hale gelir ve dış etkilerden daha iyi korunur. Bu yenilikçi buluş, Albert Genau tarafından gerçekleştirilmiştir ve kış bahçesi sahiplerine daha güvenli ve kullanışlı bir mekan sunar. Artık kış bahçelerini kullanırken endişelenmek yerine, kullanıcılar rahatlıkla çeşitli hava koşullarına karşı korunmuş bir alanın tadını çıkarabilirler. Albert Genau'nun bu icadı, kış bahçelerinin işlevselliğini ve dayanıklılığını artırmak için önemli bir adımdır ve tasarıma odaklanan gelecek buluşlar için de ilham kaynağı olmuştur.

kus-adasi-kis-bahcesi-cam-oda.jpg
cesme-marmaris-kis-bahcesi-cam-tavan.jpg
bottom of page